ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 27 березня 2013 р.

На Закарпатті міністр екології виправдав спорудження малих ГЕС (ФОТО)

Актуальне питання будівництва міні-ГЕС на Закарпатті прокоментував під час прес-конференції 26 березня Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

На Закарпатті міністр екології виправдав спорудження малих ГЕС (ФОТО) – На жаль, у питанні будівництва малих гідроелектростанцій часто більше політики, аніж здорового глузду. Учора ми побували на одній з таких гідроспоруд у Перечинському районі. До слова, поряд з ГЕС знаходиться величезне форелеве господарство – це, напевне найкращий приклад того, що все це може співіснувати. Технологічно все зроблено так, що шляхи проходу риби залишилися у природному стані. Міні-ГЕС виробляє електроенергію, не завдаючи ніякої шкоди навколишньому середовищу.
Тож у цьому питанні треба відкинути політику, чиїсь інтереси, і зосередитися на користі для регіону, тому що потенціал дійсно великий. За нашими попередніми підрахунками, Закарпаття, в принципі, може себе повністю забезпечити електроенергією за рахунок малих ГЕС. Сьогодні ми обговорювали одну пропозицію – поєднати і зробити програму і пілотний проект, де б ми могли «підв’язати», зокрема, й аспекти, що турбують громадськість. Адже є ті, кого це питання турбує і з ким можна вести конструктивний діалог, показувати всі плюси і мінуси, і врешті прийти до якогось спільного рішення.
Тому треба зробити пілотний проект, залагодити законодавчі моменти. Тож спільно з обласною адміністрацією ми це питання будемо вивчати та розробляти, щоб показати, що це необхідно, економічно вигідно й екологічно безпечно. Це майбутнє, це перспектива, я в цьому глибоко переконаний і з цього приводу матиму розмову також з Міністром енергетики і вугільної промисловості, - розказав журналістам Олег Проскуряков.
Прес-центр Закарпатської ОДА
http://zakarpattya.net.ua/News/108416-Na-Zakarpatti-ministr-ekolohii-vypravdav-sporudzhennia-malykh-HES-FOTO

Немає коментарів:

Опублікувати коментар