ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

вівторок, 5 березня 2013 р.

На Прикарпатті повернулися до питання будівництва міні-ГЕС

1

Фото: Михайло Вишиванюк

Джерело: firtka.if.ua

Рішення Івано-Франківської обласної держадміністрації про тимчасове зупинення будівництва міні-ГЕС на карпатських ріках, ухвалене рік тому, скасували, повідомив сьогодні голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк.

За його словами, минулого року після протестних акцій своїм він розпорядженням «зупинив, а не заборонив будівництво дериваційних ГЕС у Карпатах».

При цьому керівник області наголосив, що дозволи на зведення таких міні-ГЕС були надані ще у 2008 році, за попередньої влади, а «закривати їх теперішня влада не має права, бо вкладені приватні кошти».

Для проведення експертної оцінки можливих негативних впливів таких гідроелектростанцій на довкілля створені експертні комісії з учених, екологів. За словами Вишиванюка, «висновки повинні давати саме вони, а не чиновники», і «за комісією останнє слово».

На Прикарпатті шириться рух «Врятуй Черемош», учасники якого протестують проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах. На Черемоші заплановане будівництво 36 міні-ГЕС. Громади сіл то дають дозволи на спорудження таких електростанцій, то скасовують їх.

Джерело: 

Радіо Свобода

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?na_prikarpatti_povernulisya_do_pitannya_budivnitstva_miniges&objectId=1279505

 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар