ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 6 листопада 2013 р.

"Свобода" допоможе громаді Тур'я-Поляни врегулювати питання з будівництвом міні-ГЕС (ФОТО)

3 листопада 2013 року голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Куцин разом із членами організації на запрошення громади відвідав село Тур'я-Поляна Перечинського району, де мешканці просять врегулювати питання з будівництвом другої міні-ГЕС на річці Шипот. Із початком роботи в селі міні-ГЕС виникла проблема із водопостачанням, а інвестори вже планують збудувати на річці ще одну гідроелектростанцію.

Будівництво малих ГЕС на Закарпатті розгорнулося, коли на законодавчому рівні для інвесторів було запроваджено "зелений тариф". Протягом 2006–2012 років тут збудовано три малих ГЕС, у тому числі й Тур'я-Полянська на річці Шипот. Мешканці села виступають категорично за закриття наявної МГЕС, а також проти будівництва ще одної ГЕС, як задумали інвестори. На зборах селяни озвучили низку проблем, які виникли після введення в дію МГЕС: на річці зникла риба; дно річки замулюється; у багатьох селян у колодязях зникла вода; під час роботи МГЕС нижче греблі вода в річці практично зникає, а шум механізмів долинає аж до села.

З огляду на це, а також зважаючи на досвід роботи подібних МГЕС у Закарпатті, можна стверджувати, що із запровадженням "зеленого тарифу" в Україні природоохоронну справу зводять нанівець. У підсумку зустрічі з громадою Тур'я-Поляни було вирішено створити оргкомітет із 7 осіб для проведення в селі громадських слухань, на які обов'язково запросити представників влади всіх рівнів, екологів, представників громадськости та політичних організацій. Настрої громади засвідчили рішучість до дій – уже цього тижня планується провести перше засідання оргкомітету.

На завершення зборів голова Закарпатської обласної організації ВО "Свобода" Олег Куцин зазначив: "Закарпатська "Свобода" неодноразово ставала на захист місцевих громад, зокрема, у селі Косівська Поляна на Рахівщині, де пів року тривало протистояння з горе-інвесторами, які вирішили розгорнути видобуток поліметалевих руд, але зрештою їхні незаконні намагання вдалося зупинити. З приводу звернення громади Тур'я-Поляни також не будемо стояти осторонь і долучимося до вирішення їхніх проблем".

За словами націоналіста, спираючись на думку науковців та екологів, які стверджують, що всі МГЕС у Закарпатті побудовано з порушенням норм природоохоронного законодавства, що тягне за собою негативні наслідки для природи та місцевих громад, Закарпатська "Свобода" візьме найактивнішу участь у роботі оргкомітету щодо захисту громади Тур'я-Поляни.

Під час зустрічі з громадою Туря-Пасіки

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»

http://zakarpattya.net.ua/Partiji/116132-Svoboda-dopomozhe-hromadi-Turia-Poliany-vrehuliuvaty-pytannia-z-budivnytstvom-mini-HES-FOTO

Немає коментарів:

Опублікувати коментар