ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

вівторок, 13 травня 2014 р.

МВ НЕЦУ: Екоінспектор оцінив річку Білий Черемош в ....119 грн

Екоінспектор оцінив річку Білий Черемош в ….119 грн

 На сайті Міністерства екології та природних ресурсів Україні оприлюднено документи щодо проведення перевірки місця будівництва малих гідроелектростанцій в Карпатах на річці Білий Чернмош. Порушення оцінили в 119 гривень (http://www.menr.gov.ua/index.php/press-center/news/123-news1/2584-derzhavna-ekolohichna-inspektsiia-v-ivano-frankivskii-oblasti-zdiisnyla-perevirku-budivnytstva-malykh-hidroelektrostantsii-na-r-bilyi-cheremosh ).

Незважаючи на численні повідомлення про засобах масової інформації про незаконність будівництва малих  ГЕС в період нересту, інспектори виїхали на перевірку лише після відповідного звернення народного депутата Бригинця. Наслідок перевірки – формальний штраф в 119 грн. Саме в таку суму старший інспектор Викленець В.І. оцінив річку Білий Черемош, разом з усієї її іхтіофауною.  Також був виданий припис на заборону робіт до 20 травня в руслі річки.

-         На цьому інспектори вирішили вважати свою місію щодо захисту річок Карпат завершеною і самоусунулось від подальшого контролю, хоча від місцевих мешканців поступала постійно інформація про продовження будівельних робіт. – розповідає активіст громадської кампанії за збереження карпатських річок Петро Тєстов.

5 травня активістами був виявлений та задокументований факт проведення робіт по будівництво Голошинської малої ГЕС, а місцеві мешканці висловили готовність до акцій «прямої дії» (http://pryroda.in.ua/miniges/na-frankivschyni-selyany-hotovi-do-blokuvannya-dorohy-u-vypadku-yakscho-budivnytstvo-hes-ne-bude-prypyneno/)

-         Інспектор лише виписав мінімальний штраф і судячи з усього, навіть не опломбував техніку, роботи наче зупинили до 20 травня – до формального кінця нересту. а що потім? Якщо ГЕС збудують, риба більше ніколи не  нереститиметься вище по течії. Інспектора це не хвилює. – обурюється заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

-         Як і при колишній владі, екоінспектора лише імітують видимість роботи. І інтереси забудовника їх цікавлять значно більше, ніж захист природи. – додає Петро Тєстов

Активісти вимагають покарання у відповідності до чинного законодавства за невиконання службових обов'язків старшого інспектора  Викленця В.Ю. ДЕІ у Івано-Франківській області  та ставлять питання про невідповідність займаній посаді начальника  ДЕІ у Івано-Франківській області Шкиці І.М.  Також, на думку природоохоронців, ДЕІ повинна оскаржити антиприродні дозволи на будівництво малих ГЕС у суді.

Свою позицію щодо бездіяльності Держекоінспекції, активісти  планують озвучити 13 травня на зустрічі з головним Державним екологічним інспектором Казимиром М.М. (http://dei.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1764:zbori-golovi-derzhekoinspektsiji-ukrajini-shchodo-pitan-vzaemodiji-z-gromadskistyu&catid=7&Itemid=261 ).

Зі свого боку, активісти запрошують на цю зустріч журналістів.

Контакти:

Тєстов Петро, ДОП м.Києва, 095 255 33 22

Василюк Олексій, НЕЦУ, 097 1000473.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар