ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

вівторок, 3 червня 2014 р.

Сех просить уряд ввести мораторій на будівництво міні-ГЕС на карпатських річках

Голова облдержадміністрації Ірина Сех звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням законодавчо врегулювати питання щодо припинення будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Карпат.
Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Про продовження будівництва та проектування таких ГЕС, зокрема, свідчить звернення Національного екологічного центру України, яке надійшло на адресу Львівської ОДА.
«Технологія виробництва електроенергії, що передбачає забір основної частини води з ріки в турбіну, спричиняє цілу низку екологічних та соціально-економічних проблем. Зокрема, вона створює загрозу зникнення багатьох водних організмів, активізацію негативних геологічних процесів, зміну гідрогеологічної обстановки включно із загрозою зниження рівня ґрунтових вод, гідрологічного режиму під час створення водосховищ в одних місцях і пересиханні річок в інших, збільшення загрози сейсмічної активності тощо», – наголошує Ірина Сех у листі до Кабміну.
Очільниця Львівщини також звертає увагу, що питання екологічної доцільності і допустимості такого будівництва вже неодноразово обговорювалося. Так, 27 квітня 2012 року була складена Резолюція «круглого столу», відповідно до якої оголошено мораторій на будівництво ГЕС на гірських ріках Українських Карпат на території області до законодавчо-нормативного врегулювання цього питання.
«Просимо врахувати екологічні складові в існуючих та майбутніх законодавчо-нормативних актах в проектуванні, будівництві та експлуатації міні-ГЕС, а також законодавчо врегулювати питання щодо припинення будівництва малих ГЕС з метою збереження природних ресурсів», – йдеться у зверненні голови Львівської ОДА.
Нагадаємо, у 2012 році пройшла велика кількість акцій проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах, зокрема проти такого будівництва виступав Всесвітній фонд природи - WWF.
Тоді заявляли про плани побудови в Карпатах близько 550 малих ГЕС. Так, у Закарпатській області планувалось звести 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області за різними даними від 50 до 150 міні-ГЕС, до двох десятків у Львівській та Чернівецькій областях.
Внаслідок протестів зупинили будівництво міні-ГЕС на р. Черемош, де планували  звести 33 міні-ГЕС.
Разом з тим є ГЕС, які успішно функціонують на території області, зокрема Явірська ГЕС у Турківському районі.
Цього року питання будівництва малих станцій на річках знову почали активно обговорювати. 
http://vgolos.com.ua/news/seh_prosyt_uryad_vvesty_moratoriy_na_budivnytstvo_miniges_na_karpatskyh_richkah_147202.html

Немає коментарів:

Опублікувати коментар