ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

понеділок, 21 березня 2016 р.

Поблизу села Сваричів на Рожнятівщині почали зводити міні-ГЕС. ВІДЕО


Поблизу села Сваричів на Рожнятівщині почали зводити міні-ГЕС. ВІДЕО
Проектом не передбачається будівництво нової дамби, оскільки буде використано гідроспоруди Чечвинського водосховища | Фото: ecotown.com.ua

Біля села Сваричів Рожнятівського району розпочалось спорудження міні-гідроелектростанції на річці Чечва. Гідроспоруду загальною встановленою потужністю 990 кВт на Чечвинському водосховищі зведе ТОВ «Гідропауер». Передбачається, що міні-ГЕС генеруватиме і віддаватиме у загальну мережу за “зеленим” тарифом 4,9 млн кВт-год у рік.

Гідрооб’єкт складатиметься з водозабірної камери, водогону та власне будівлі міні-ГЕС. Водозабірна камера буде встановлена недалеко від існуючої верхньої дамби біля затворної секції Чечвинського гідровузлу, в той час як будівля міні-ГЕС розташовуватиметься нижче за течією недалеко від існуючої нижньої дамби, інформують ”Вікна” з посиланням на ЕcoТown.
Водозабірну камеру з міні-ГЕС з’єднає підземний трубопровод. Таким чином, міні-ГЕС буде використовувати вже існуючий природній напір води Чечвинського водосховища. Всі об’єкти проекту будуть розташовані на двох земельних ділянках: площею 0,28 га, що буде здаватися в оренду Сваричівською сільською радою, та 0,58 га, що буде надана під водогін та водозабірну камеру ТОВ «Карпатнафтохім», яке експлуатує водосховище на умовах сервітуту.
Проектом не передбачається будівництво нової дамби, оскільки буде використано гідроспоруди Чечвинського водосховища, яке було збудоване у 1960 році з метою накопичення та постачання води для ТОВ «Карпатнафтохім», великого хімічного підприємства розташованого у Калуші.
Згідно з даними, під’їзна дорога до будівлі міні-ГЕС складе менше ніж 100 м. Гідроелектростанція буде під’єднана до електромережі Прикарпаттяобленерго повітряною лінією 10 кВ дожиною близько 300 метрів.
Як зазначають у ТОВ «Гідропауер», використання відновлюваної енергії води сприятиме скороченню викидів парникових газів.
«Проект сприятиме підвищенню енергетичної безпеки в регіоні, забезпечить створення нових робочих місць та фінансові надходження до бюджету села та району у вигляді податків та інших платежів», — зазначають у компанії.
Наразі у селі Сваричів проживає близько 5000 осіб.  Річка Чечва, довжиною 52 км, являється притокою річки Лімниця, яка в своє чергу є частиною басейну річки Дністер.
ТОВ «Гідропауер» зареєстроване у селі Голошино Верховинського району Івано-Франківської області. Компанія була заснована у 2010 році для будівництва та експлуатації малих гідроелектростанцій.
http://vikna.if.ua/news/category/if/2016/03/21/51348/view

Немає коментарів:

Опублікувати коментар