ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

понеділок, 25 квітня 2016 р.

На Верховинщині хочуть відновити австрійські кляузи і перетворити їх на міні-ГЕС

23 квітня 2016 

Голова Верховинської РДА Олег Лютий пообіцяв, що на гірських річках Верховинщини більше не будуватимуть дериваційні міні-гідроелектростанції, які заганяють ріки в трубу.

Кляуза кронцпринца Рудольфа, Перкалаба. Фото 2007 р, повінь 2008-го сильно пошкодила споруду.Кляуза кронцпринца Рудольфа, Перкалаба. Фото 2007 р, повінь 2008-го сильно пошкодила споруду.Кляуза на Білому Черемоші в урочищі Срібник.

Після активних протестів громад зведення дериваційних міні-ГЕС на Чорному та Білому Черемошах у Верховинському районі зупинено. Наразі на Білому Черемоші працюють дві міні-ГЕС, а на Чорному Черемоші будівництва станції заморожено. 

"Гадаю, більше їх у районі не буде. Така воля громад, і РДА та районна рада – на їхньому боці",  зазначив в інтерв'ю газеті "Галичина" голова Верховинської райдержадміністрації Олег Лютий

При цьому, за словами Лютого, верховинська влада не проти проектів з малої гідроенергетики. Зараз в РДА міркують над ідеєю відновленням старих австрійських кляуз  гідротехнічних споруд (шлюзів), які використовувалися для сплаву лісу. 

Так будували кляузу кронпринца Рудольфа в Перкалабі (Верховинщина, верхів'я білого Черемоша). 

"Тепер плануємо відновити їх як привабливі рекреаційні об'єкти, а паралельно, не порушуючи екосистему, оснастити засобами вироблення дешевої електроенергії",  каже Олег Лютий. 

Як повідомляв КУРС, будівництво міні-ГЕС на карпатських річках викликало протести екологів і місцевих громад. 

http://kurs.if.ua/news/na_verhovynshchyni_hochut_vidnovyty_avstriyski_klyauzy_i_peretvoryty_ih_na_miniges_37633.html

 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар