ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

четвер, 15 серпня 2019 р.

Судовий розгляд справи щодо будівництва мініГЕС на Шопурці на Рахівщині відкладено через неявку позивача (ФОТО)

На сьогоднішнє судове засідання в Ужгороді щодо скандальної забудови Шопурки мініГЕСами на Рахівщині прийшли лише її захисники - мешканці Великого Бичкова, громадські правники, представники екологічної та риболовно-спортивної спільноти Карпатського регіону. Представник забудовника не з'явився.

Судовий розгляд справи щодо будівництва мініГЕС на Шопурці на Рахівщині відкладено через неявку позивача (ФОТО)
Сьогодні у Закарпатському окружному адміністративному суді під головуванням Ярослави Калинич мав відбутися розгляд по суті «гесівської» справи №260/219/19 за позовом представника забудовника Ігора Мандзюка до Великобичківської селищної ради про визнання дій протиправними та скасування рішення загальних зборів смт Великий Бичків щодо будівництва міні-ГЕС на річці Шопурка.
Про це повідомляє громадський правник Віталій Грегор.
Однак позивач (представник забудовника МГЕС) І.Мандзюк не з'явився і надіслав заяву, в якій просив відкласти засідання. Судом причина його неявки визнана неповажною, але, оскільки це перша така неявка, засідання відкладено на 2 вересня о 12:00
Також суддя Я. Калинич озвучила, що до суду надійшов лист голови селища Великий Бичків Й. Божука в якому зазначено, що сільрада позов Мандзюка І.В. не визнає і просить відмовити в його задоволенні. 
У випадку повторної неявки і на наступне засідання суд залишить позов представника забудовника без розгляду, повідомляє В. Грегор.
Нагадаємо, що громада Великого Бичкова, що на Рахівщині, наукова спільнота та спортивні рибалки, екологи та громадські правозахисники Закарпаття виступають категорично проти даного екологічно-небезпечного гідробудівництва і сподіваються, що суд захистить річку Шопурка від горе-інвесторів та їхні екологічні права на безпечне довкілля.
Ігор Мандзюк, юрист одного із забудовників, який запланував будівництво на Шопурці п’ять із семи міні-гідроелектростанцій, просить суд скасувати рішення загальних зборів селища Великий Бичків від 26 січня 2019 року, на яких громада селища проголосувала проти побудов мініГЕС на річці Шопурка (600 людей висловилося "проти" спорудження МГЕС і лише 1 - "за").
На 13-ти кілометрах цієї гірської притоки річки Тиса так звані "інвестори" збираються побудувати каскад із 9 МГЕС - 7 у Великому Бичкові й 2 в Кобилецькій Поляні.

Немає коментарів:

Дописати коментар