ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

вівторок, 8 травня 2012 р.

ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ БУДІВНИЦТВА МАЛИХ ГЕС НА КАРПАТСЬКИХ РІЧКАХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Нещодавно в Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області під головуванням начальника Держуправління ОНПС в Львівській області М.Хом'яка відбулося засідання круглого столу з обговорення питання екологічної доцільності будівництва малих ГЕС.
Участь у круглому столі взяли представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, Львівського обласного управління водних ресурсів, науковці Національного університету ім. Івана Франка, голови та члени громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області, громадські організацій: Бюро Екологічних Розслідувань, МБФ «Екологія-Право-Людина», Львівський клуб орнітологів, запрошені представники ЗМІ.
У своєму виступі начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області ознайомив присутніх із ситуацією, яка склалася в Україні та на Львівщині зокрема з будівництвом малих ГЕС.
Після обговорення найактуальніших проблемних питань збудівництва малих ГЕС на території Львівської області учасники круглого столу вирішили:
  1. Звернутися у відповідні органи з пропозицією оголосити мораторій на будівництво малих ГЕС на гірських ріках Українських Карпат до вирішення питання законодавчо-нормативного врегулювання екологічної доцільності і допустимості такого будівництва.
  2. З метою якнайповнішого врахування екологічної складової в існуючих та майбутніх законодавчо-нормативних актах створити робочу групу з фахівців-екологів із залученням представників громад зацікавлених регіонів, громадських  і туристичних організацій для надання обґрунтованих рекомендацій з врахуванням закордонного досвіду проектування, будівництва та експлуатації міні ГЕС на гірських річках.
  3. Створити міжвідомчу комісію і забезпечити проведення комплексних досліджень гідроенергетичного потенціалу річок України, зокрема, гірських рік.
  4. Розробити комплексну басейнову програму розвитку малої гідроенергетики Карпат з урахуванням існуючих дотичних галузевих програм.
  5. Врегулювати законодавство з питань енергетики з урахуванням екологічного обґрунтування застосування «зеленого» тарифу.
Прийнята резолюція круглого столу з питання будівництва малих ГЕС на Карпатських річках Львівської області була скерована до Верховної Ради України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації для врахування під час прийняття відповідних рішень.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар