ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 10 грудня 2014 р.

На Рівненщині набирає обертів історія з дозволом на будівництво ГЕС у заповідній зоні

Сьогодні, як зазначається на сайті Рівненської ОДА, в облдержадміністрації організовується брифінг, де йтиметься, зокрема, про ситуацію навколо будівництва малої ГЕС на річці Случ поблизу села Губків Березнівського району.

Як повідомлялось раніше, це будівництво є нині однією з провідних тем рівненських ЗМІ. У засобах масової інформації зазначається, що чиновники, які обійняли керівні посади вже після революційних подій в Україні, дали дозвіл на будівництво ГЕС фірмі, яка на 90 відсотків складається з російського капіталу.
Прес-служба Рівненської обласної ради розповсюдила заяву з цього приводу голови ради Михайла Кириллова.
«Я вже направив звернення до обласної державної адміністрації з проханням надати копії усіх погоджувальних документів, на підставі яких було надано дозвіл на розробку землеустрою і був погоджений сам проект. Крім того, питання законності будівництва ГЕС розглянуть депутати на постійній комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища. І вже після цього я буду звертатися в у всі причетні структури з вимогою перевірки законності надання дозволу на спорудження ГЕС на Случі, а також самого розпорядження голови облдержадміністрації. Якщо відверто, то про те, що фірмі, яка за інформацією ЗМІ з 90-відсотковою часткою – російська, давали дозволи на будівництво ГЕС в мальовничому куточку Березнівщини, я вперше дізнався в п’ятницю. Вочевидь, рішення приймалися таємно і ніхто не хотів, щоб обласна рада буда в курсі подібних рішень, інакше б цих дозволів просто ніхто б не отримав», – заявив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.
Учора в Рівному громадські активісти-екологи провели прес-конференцію, на якій висловили свої думки щодо майбутнього будівництва ГЕС.
Місцина, в якій планується спорудити об’єкт, у народі називається «Надслучанською Швейцарією» – перлиною Полісся. На думку організаторів зустрічі з пресою, для майбутньої ГЕС доведеться підвищити рівень води в річці Случ і тим самим унікальний заповідник буде знищений.
На думку спеціалістів, зупинити забудовників тепер можуть лише протести громадськості. Крім того, як вони кажуть, необхідно розслідувати, яким чином давалися дозволи і хто від цього мав зиск та притягнути винуватців до відповідальності.
http://zik.ua/ua/news/2014/12/10/na_rivnenshchyni_nabyraie_obertiv_istoriya_z_dozvolom_na_budivnytstvo_ges_u_zapovidniy_zoni_547798

Немає коментарів:

Опублікувати коментар