ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 8 квітня 2015 р.

Навзамін встановленню 2-х міні-ГЕС в Ужгороді городянам обіцяють понад 16 тис євро податків щомісячно за зниження екологічного статусу

Сьогодні в Ужгороді відбулася презентація проекту-пропозиції облаштування на річці Уж двох міні гідроелектростанцій. Як повідомляло Закарпаття онлайн, у планах підприємства, яке подало до міськради клопотання щодо отримання дозволу сесії на розробку детального плану територій задля облаштування міні-ГЕС в районі Боздоського парку та ще однієї – поблизу парку «Підзамковий».

Презентувати проект-пропозицію до містян в Ужгороді вийшов представник підприємства  "Закарпатське енергетичне товариство" Віктор Акатов. Як розповів чоловік, у разі отримання погодження на встановлення міні гідроелектростанцій вони будуть облаштовані на Ужі за новітньою французькою технологією. «Прямоточні турбіни не передбачають відведення води у труби і є цілком безпечними для риби. Турбіна встановлюється під нахилом і забезпечує підйом води до 2-х метрів, швидкість її обертання складає 37 обертів за хвилину. Низький рівень шуму робить споруди безпечними для фауни і збагачують воду киснем. Турбіна – повністю у воді, не виходить на суходіл. Сміття прибивається до греблі, утилізується та переправляються на переробку. – розповідав про плани підприємства Віктор Акатов. 

За його словами, фінансовими розрахунками передбачено також берегоукріплення вздовж річки, зведення греблі та облаштування рекреаційної у Боздоському парку. Міні-ГЕС забезпечуватиме виробництво 1 мегавата на годину, тобто, 6,5 млн мегават на рік. Досягається також підвищення рівнів води до 2-х метрів та стабільність електропостачання. 

Наразі за технологією, яка має використовуватися при облаштуванні міні-ГЕС в Ужгороді, аналогічні гідроелектростанції працюють у Німеччині, Австрії, Франції, Італії тощо.  Однак, на запитання – чи є прецеденти спорудження таких міні-ГЕС саме у межах міста або іншого населеного пункту, – Віктор Акатов зміг згадати тільки містечко у Франції.

Варто зауважити, що наразі йдеться не про остаточно прийняте рішення про спорудження гідроелектростанцій – підприємство нині просить дозвіл виключно на створення детального плану територій. На сьогодні підприємством проведені лише розшукувальні роботи і вивчення характеристик Ужа вартістю у 700 тис. грн.. Віктор Акатов переконує: зараз питання – лише в отриманні дозволу на створення детального плану територій, лише після цього є можливість розробки детального проекту міні-ГЕС і винесення його на обговорення громадських слухань. 

Втім, уже зараз у громади було чимало питань до представника компанії-інвестора, найперше і головне з яких – які вигоди від облаштування міні-ГЕС отримає місто. «Підняття грунтових вод може призвести до підняття рівня води у підвалах… Мілководдя лишиться, адже водосховище не планується, то тоді про яку рекреацію можна говорити? Що отримуємо в плюс як громада? Окрім як певного пониження екологічного фону? Ви отримуєте надприбутки за «зеленим тарифом», а ми що отримуємо навзамін», – цікавилися містяни. 

Серед обіцяних вигод присутні представники влади та підприємства вирізнили повернення рівнів води в Ужі до показників приблизно 70-х років минулого століття. Крім того, зазначали, що облаштування міні-ГЕС відбуватиметься паралельно з облаштуванням відпочинкової зони в Боздоському парку, де нині – лише болото. Оскільки ж ідеться про комерційний проект, забезпечуватимуться і фінансові надходження у бюджет міста – щомісячна сума сплачуваних від діяльності підприємства податків складатиме понад 8 тис євро з одного об'єкта, тобто, понад 16 тис євро в цілому. 

ТОВ "Закарпатське енергетичне товариство", розповів Віктор Акатов, зареєстроване в 2014 році в Ужгороді з метою розвитку енергетичної галузі саме в рамках області. Тож донині досвіду спорудження подібних об'єктів фірма не мала, зізнався Віктор Акатов.  

 

 

 

 

 

 

 

Закарпаття онлайн

06 квітня 2015р.

Теги: міні-ГЕС, податки, екологічний статус

http://zakarpattya.net.ua/News/138321-Navzamin-vstanovlenniu-2-kh-mini-HES-v-Uzhhorodi-horodianam-obitsiaiut-ponad-16-tys-ievro-podatkiv-shchomisiachno-za-znyzhennia-ekolohichnoho-statusu

 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар