ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 26 серпня 2015 р.

На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕС

На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕС
Як розповів сільський голова Михайло Фіцай міні - ГЕС будується на річці Брустурянка в урочищі Гук між селом Лопухово і Усть –Чорною. До речі, на тому самому місці, де колись, за радянських часів вже діяла така гідростанція.


- У селі два рази проводились громадські слухання , хоча і були деякі скептики, які виступали проти. З фірмою заключено угоду, яку вже майже на сімдесять відсотків виконано. Впродовж останіх двох років вони беруть участь у різних соціальних проектах, які проводить місцева влада. Це подарунки дітям на новорічні свята, на остнній дзвінок – тенісні столи, трактор для розчистки снігу, зовсім скоро ми будемо відкривати добудову школи - в писілку Прочка, в  яку вкладено більше 400 тис. грн їх спонсорських коштів, - запевняє сільський голова.
   
Окрім цього вони зобов'язуються зробити регуляцію річки і берегоукріплення. А це дуже дорого вартісні роботи, які виконуються сучасною технікою за європейським проектом.
 
- Побудують ГЕС, і якщо вона буде відповідати всім вимогам, то матиме перспективу. Якщо це буде афера, то люди не терпітимуть. Але я переконаний, що даний об'єкт має стати зразком для інших, - переконаний Михайло Фіцай.

На сьогодні вже виконано більше 30 відсотків робіт. Планується створити рибохід на сучасних технологіях,  заплановано випусти у воду 20 тисяч мальків. Орієнтовно на червень - липень наступного року об'єкт буде здано в експлуатацію.

    До відома: Річка Брустурянка — ліва притока р.Тересва, довжина якої сягає 15 км. Річка типово гірська — вузька і глибока, місцями зі стрімкими схилами та порогами. Вона бере свій початок від села Лопухово і впадає до р.Тересва в межах смт. Усть-Чорна. Потужність майбутньої ГЕС становитиме 1 МВт, довжина та діаметр напірного водопроводу 745 м та 2,4 м. Для вироблення електроенергії буде використовуватися 1 турбіна.

Марина Попович для Tyachiv News
На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕС
На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕС
На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕС
На річці Брустурянка триває будівництво міні - ГЕСhttp://tyachivnews.in.ua/novini/tyachyvschina/2452-na-rchc-brusturyanka-trivaye-budvnictvo-mn-ges.html

Немає коментарів:

Опублікувати коментар