ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

четвер, 25 серпня 2016 р.

На Буковині на Сіреті планують відновити міні-ГЕС

На Буковині на Сіреті планують відновити міні-ГЕС

На Буковині у Кам’янці Глибоцького району, де проживає майже 7000 осіб, відбулися загальні збори селян, які одноголосно підтримали ідею відродження гідроелектростанції, яка функціонувала у селі в 1960-их роках.

Здійснюватиме відновлення міні-ГЕС українсько-шведська компанія "Free Energee". Представники інвестора заявили людям, що будівництво триватиме до двох років, обслуговувальний персонал – шість-сім осіб. До цього потрібно здійснити гідрогеологічні дослідження, топографічну зйомку місцевості та інше.

– Вийти на інвесторів, які нині працюють на Житомирщині, нам допоміг батько одного з керівників цієї компанії Анатолія Ніколайчука, який родом зі Сторожинецького району, – розповідає Іван ЗВОЗДЕЦЬКИЙ, сільський голова Кам’янки. – Колись такі ГЕС працювали у Йорданештах нашого району та Петрівцях і Панці, що на Сторожинеччині. Раніше наша гідроелектростанція виробляла 360 кіловат на годину. Великої потужності не було, бо турбіна була затоплена наполовину. Електроенергія подавалася на наше село, станцію Вадул-Сірет та у Глибоку. У 1965 році повінь зруйнувала дамбу, гребля й турбіна залишилися без води. На цьому місці є двоповерхове приміщення станції, яке треба відремонтувати. Фірма пропонувала укласти угоду на будівництво ГЕС з сільською радою, але оскільки вона знаходиться за межами населеного пункту, то потрібна ще третя сторона – облдержадміністрація. Передбачається, що відновлення станції триватиме до двох років, на будівництві працюватиме до 200 робітників, здебільшого це будуть місцеві жителі. Об’єкт займе площу до гектара. Односельчани висловили побоювання, що нова повінь знову може зруйнувати ГЕС, однак представники компанії сказали, що споруда будуватиметься за європейськими технологіями. Тобто велика вода не вплине на роботу станції. Мешканці, які проживають у північній частині Кам’янки, нині потерпають від нестачі води у криницях. Наприклад, у мого брата у колодязі завжди було сім метрів води, нині лише 40 сантиметрів. Представники фірми мають намір облаштувати трикілометрову дамбу, щоб на метр підняти рівень води у Сіреті. Щоб об’єкт окупився, компанія вісім років продаватиме електроенергію державі. ГЕС поліпшить екологічний стан, бо наповняться криниці водою, місцевий бюджет отримає немалі доходи від оренди землі та й до десяти односельчан матимуть постійну роботу. Крім цього, на водосховищі можна створити рибне господарство. Також інвестори пообіцяли порядок на 25 гектарах землі, яка пустує й знаходиться неподалік майбутньої станції. Кошти на будівництво ГЕС виділяють Швеція та Німеччина. Остаточне рішення інвестори приймуть лише після відповідних досліджень. Буде здійснено чотири-п’ять різних експертиз, серед яких й екологічна. 
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/114580-na-bukovyni-na-sireti-planuyut-vidnovyty-mini-ges.html

1 коментар: