ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

четвер, 1 грудня 2016 р.

Горінчево на Хустщині протестує проти намірів влади побудувати на Ріці чергову міні-ГЕС (ВІДЕО)

А екологічне лихо, вже скоєне в Нижньому Бистрому, показали з дрона

Горінчево на Хустщині протестує проти  намірів влади  побудувати на Ріці чергову міні-ГЕС (ВІДЕО) Активісти з села Горінчово, що на закарпатській Хустщині, розповіли про свою позицію щодо намірів районної влади видати дозвіл на будівництво МГЕС в межах їхнього населеного пункту.
Причиною протестів сільської громади стало рішення Хустської районної влади дозволити будівництво це однієї міні-гідроелектростанції на річці Ріка. За словами сільського голови Горінчова Михайла Григанича, в районній адміністрації його ознайомили з попереднім проектом будівництва, але ніяких офіційних звернень чи листів на сільську раду не надходило. Також, як повідомляють активісти, в районній газеті з'явилось оголошення про проведення громадських слухань на тему будівництва, до розміщення якого сільська влада не мала жодного відношення.
На сільських зборах, які були ініційовані громадою Горінчова, люди висловили свою категоричну позицію щодо можливого будівництва. Вони мають намір організувати збір підписів проти побудови міні-ГЕС та заявляють про готовність вийти на акцію протесту, щоб захистити річку від посягань забудовника, якщо це буде потрібно. В свою чергу в районній раді та РДА заявили про наміри провести повторні слухання з приводу цього питання.


Тим часом, дрон-зйомка русла Ріки показала масштаби змін, яких зазнала гірська річка внаслідок побудови на ній Нижньобистрівської міні-ГЕС.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, минулого тижня екологи з РЕМО «Екосфера», закарпатські журналісти та їхні колеги зі Львова, зокрема з ІА «Варіанти», відвідали МГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Причиною візиту стало саме невдоволення громади села Горінчово планами Хустської районної ради видати дозвіл на будівництво ще однієї міні-гідроелектростанції на цій же річці в межах їхнього населеного пункту.
Гребля сусідньої Нижньобистрівської міні-ГЕС побудована зі значними екологічними порушеннями і тому місцеві селяни занепокоєні, що їх очікує те саме. Даний факти підтверджують і закарпатські екологи. Зокрема це стосується водосховища із стоячою водою довжиною у 1,5 км, яке утворилося після будівництва міні-ГЕС.
"Це повністю порушило гідрологічний режим річки. Тепер, мальок риби, який спускається вниз річкою після нересту, гине в цьому водосховищі. Він не може пройти через водосховище, падає в мул, де замулюється та задихається. Створення таких великих водосховищ, які не дають рибі можливості на відтворення, це перше зло, які принесло будівництво МГЕС", – констатує еколог з РЕМО «Екосфера» Оксана Станкевич.
Ще один недолік, який забудовники, попри вимоги екологів, залишили без змін це - замалий рибохід. За словами спеціалістів, рибохід зроблений в тілі греблі придатний тільки для лососевих видів риб. Тоді як для коропових він не передбачений, бо завузький. До того ж через те, що основна вода йде на турбіну, її недостатньо для проходження риби.
Окрім суттєвої різниці між рівнями води, яку показала відеозйомка, камера зафіксувала на берегах водосховища купи побутового сміття. Кілька тижнів тому у Карпатах пройшли сильні дощі, що і призвело до паводку і, як наслідок, залишило після себе гори пластикових пляшок. Незважаючи на те, що ці береги частина міні-ГЕС, власники від прибирання відмовляються, пояснюючи, що це не входить в їхні обов’язки.


Відео-репортаж був підготовлений ІА «Варіанти» завдяки технічній підтримці проектом DronUa.
http://zakarpattya.net.ua/News/163981-Horinchevo-na-KHustshchyni-protestuie-proty--namiriv-vlady--pobuduvaty-na-Ritsi-cherhovu-mini-HES-VIDEO

Немає коментарів:

Опублікувати коментар