ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

Еколог: будівництво ГЕС загрожує втратам джерел питної води
Еколог: будівництво ГЕС загрожує втратам джерел питної води

Будівництво малих ГЕС може призвести до того, що у західному регіоні  будуть зникати джерела питної води. Про це Інформаційному агентству "Правда" в ексклюзивному коментарі розказала координатор водних програм екологічної організації "МАМА-86" Анна Цвєткова.
 «У нас є стратегія розвитку гідроенергетики, минулого року її затвердили. Там є чіткі плани, що ми будемо будувати, ми чули про плани 2 роки тому збудувати там 550 міні-ГЕС на наших гірських річках. Кожна міні-ГЕС це втручання в гідрологію річки… А на певній ділянці взагалі річка зникає, в західному регіоні. Питання стоїть, що там громади проти і громади вже на рівні області. Це втрата біорізноманіття, це втрата джерел питної води", - сказала вона.
Еколог додала, що в стратегії розвитку гідроенергетики немає відповідних екологічних висновків та розрахунків, які б показали, скільки води потрібно для обслуговування потреб ГЕС та взагалі використання водних ресурсів для енергетики.
"Гідроенергетика це лише частина енергетики, тому що вода у нас для охолодження реакторів, вода у нас для охолодження ТЕС і т.д. І скільки нам цієї води, чи у нас взагалі вистачить тоді для питних потреб", - додала Анна Цвєткова.

Нагадаємо, що до 2026 року в Україні мають побудувати 6 ГЕС та ГАЕС і каскад Верхньодністровстких ТЕС. і каскад Верхньодністровстких ТЕС.
http://pravda.press/news/society/ekolog-budivnitstvo-ges-zagrozhu-vtratam-dzherel-pitnoi-vodi--26977/

Немає коментарів:

Опублікувати коментар