ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

четвер, 10 серпня 2017 р.

На Тячівщині жителі збирають підписи проти будівництва міні-ГЕС

Підписане звернення не допустити забудови річок міні-ГЕСами планують надіслати на адресу вищого керівництва країни.

На Тячівщині жителі збирають підписи проти будівництва міні-ГЕС
Про це Закарпаття онлайн повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор.
За інформацією В.Грегора, мешканці Ганичів проситимуть президента, главу уряду, генпрокурора та голову Закарпатської ОДА "не допустити незаконного будівництва гідростанцій, скасувати розпорядження голови Тячівської РДА від 25.05.2017р. №204, які стосуються дозволів на розроблення детального плану територій для будівництва каскаду малих гідростанцій на території нашого села та району".
Як повідомив голова Громадської ради при Тячівській РДА Іван Фіцай, вже зібрано близько 300 підписів.
Водночас це унеможливлює прийняття негативного рішення на слуханнях і селом Бедевля, оскільки воно розташоване практично навпроти Тересвянської громади. Відтак варто очікувати ще одне свідоме рішення ще однієї громади Тячівщини 14 серпня проти спорудження міні-ГЕС.
Президенту України Порошенко П.П.
Прем'єр-міністру Гройсману В.Б.
Генеральному прокурору України Луценку Ю.Ю.
 Голові Закарпатської ОДА Москалю Г.Г.
                                                            Звернення
Відповідно до розпорядження голови Тячівської РДА від 25.05.2017 №204 про надання дозволу на розробку детального плану територій для будівництва каскаду малих гідростанцій на території району та в нашому  с.Ганичі заплановано побудувати на річці Тересва каскад гідростанцій, три станції загальною  потужністю один мегават. Як нам стало відомо з публікації газети "Справа Честі", яка не є регулярним виданням в тираж 200 примірників, призначені громадські збори на 14 серпня 2017 року з ініціативи Тячівської РДА, хоча Тячівська РДА на своєму офіційному сайті повідомила, що такого оголошення не подавала. Складається враження, що інвестор-забудовник, голова села та декілька депутатів хочуть без відома громади дозволити спорудження цих гідростанцій. По цей час в громади немає жодної інформації ні про забудовника,  ні про детальний план. Наша громада категорично проти такого будівництва, адже що стосується екологічного впливу, то населення вже тепер має проблеми з достатньою кількістю води, а введення в дію такої додаткової кількості ГЕС призведе до дуже суттєвих змін у водообміні р.Тересва та буде мати вкрай негативні екологічні наслідки для всієї території протікання р.Тересва. Також вже діючі міні-ГЕС на території району показують свою негативну ефективність. А саме:
- рибоходи не діють;
- кількість риби в річках зменшилась;
- в посушливий період більша частина води спрямована на станцію, чим осушують русло річки;
- при паводках станція теж може спричинити жахливі наслідки.
Просимо відреагувати на наше звернення та захистити нас, не допустити незаконного будівництва гідростанцій, скасувати розпорядження голови Тячівської РДА від 25.05.2017р. №205, які стосуються дозволів на розроблення детального плану територій для будівництва каскаду малих гідростанцій на території нашого села та району.
                                                                    З повагою та надією, жителі с. Ганичі
http://zakarpattya.net.ua/News/172841-Na-Tiachivshchyni-zhyteli-zbyraiut-pidpysy-proty-budivnytstva-mini-HES

Немає коментарів:

Опублікувати коментар