ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

вівторок, 23 січня 2018 р.

Суд в Хусті в чергове відклав розгляд "ГЕСівської" справи по Березову

Причина - процесуальне затягування забудовниками

Суд в Хусті в чергове відклав розгляд "ГЕСівської" справи по Березову
У понеділок, 22 січня, Хустський районний суд під головуванням судді Михайла Довжанина мав розглянути позов забудовника ТзОВ «Ріка Енерго» до Березівського сільського голови про визнання недійсним та скасування його розпорядження №30 від 10.07.2017 року «Про громадські слухання» щодо будівництва міні-ГЕС на річці Ріка поза межами населеного пункту Березово.
Однак, як повідомив Закарпаття онлайнгромадський правозахисник Віталій Грегор, розгляд справи було перенесено, оскільки новий захисник забудовників Іван Кричфалушій подав клопотання на ознайомлення з матеріалами справи. Місцева прокуратура заперечувала, оскільки обґрунтовано вважає це умисним затягуванням справи шляхом зловживання своїми процесуальними правами. Представник мешканців Березова та сільського голови Микола Аннишинець запропонував оголосити перерву на 2 години, оскільки всі наявні матеріали в справі є в забудовників і більшого часу ознайомлення це не потребує, але представник забудовників попросив більше часу.
Відтак,  з врахуванням позицій сторін, суддя М.Довжанин, посилаючись на формальні процесуальні права забудовників та зміни у процесуальному законодавстві, переніс розгляд на 26 лютого о 14:00.
Йдеться про розпорядження Березівського сільського голови Богдана Біляка від 10 липня 2017 року, яким громадські псевдослухання щодо розробки детального плану території під будівництво міні-ГЕС на річці Ріка поблизу села Березово через порушення законодавства були визнані такими, що не відбулися, та призначено нову дату слухань. Однак забудовник не погодився і подав позов до суду з вимогами скасувати це розпорядження сільського голови, оскільки розуміє, що у разі проведення повторних слухань, але відкритих із дотриманням всіх законодавчих процедур, в присутності всієї активної громади, яка на зборах села більшістю вже вирішила не погоджувати таке будівництво, позитивного рішення на свою користь не отримають.
Попереднє засідання було відкладене через те, що сільський голова Богдан Біляк подав до суду нове розпорядження від 22 грудня 2017 року, яким визнав вищезазначене своє розпорядження таким, що втратило чинність, очевидно підігруючи забудовникам та намагаючись в такий спосіб «легалізувати» псевдослухання 10 липня 217 року.
У подальшому, 28 грудня 2017 р., Березівська сільська рада під тиском громадськості та протестів скасувала дане розпорядження голови села як незаконне та взагалі заборонила будівництво міні-ГЕС на території сільради.  
Слід нагадати громадськості, що перед цим, 13 грудня, Львівський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу забудовників, ТзОВ «Ріка Енерго» та ТОВ "Гідроресурс-Ріка", залишивши в силі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 2 жовтня 2017 р, яким у позові забудовникам міні-ГЕС щодо оскарження розпорядження голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля № 484 від 20 вересня 2017 "Про недопущення порушень прав та інтересів територіальних громад і громадян, негативного впливу  на навколишнє природне середовище під час вирішення питань, пов'язаних із розміщенням малих гідроелектростанцій" було відмовлено.
http://zakarpattya.net.ua/News/178093-Sud-v-KHusti-v-cherhove-vidklav-rozhliad-HESivskoi-spravy-po-B

Немає коментарів:

Опублікувати коментар