ЗБЕРЕЖЕМО КАРПАТИ ВІД ЗАБУДОВИ ГЕСами! (КАМПАНІЯ ПРОТИ ГЕС В КАРПАТАХ)

середа, 3 жовтня 2018 р.

У Кобилецькій Поляні на Рахівщині пройде громадське обговорення звітів з ОВД щодо 2-х міні-ГЕС

У четвер, 4 жовтня, о 10:00, в приміщенні клубу смт Кобилецька Поляна, що на закарпатській Рахівщині, відбудуться громадські слухання в рамках громадського обговорення звітів з оцінки впливу на довкілля (ОВД) будівництва міні-ГЕС.

У Кобилецькій Поляні на Рахівщині пройде громадське обговорення звітів з ОВД щодо 2-х міні-ГЕС
Йдеться про перші 2-і із 9-и МГЕС потужністю до 999 кВт кожна, які планують побудувати на гірській річці Шопурка, повідомив Закарпаття онлайн громадський правозахисник Віталій Грегор..
"Аналіз повідомлень про будівництво каскаду міні-ГЕС на р. Шопурка, р. Тересва та р. Латориця, а також порівняння звітів з ОВД планів будівництва цих об'єктів переконує в тому, що їх об'єднує один горе-інвестор - власник Нижньобистрівської МГЕС на р. Ріка - Ігор Тинний і його компанія (Льовочкіна, Чижмар та інші).
"Технічним виконавцем" в даному процесі виступає ТОВ «ГІДРОРЕСУРС-ШОПУРКА» в особі Віктора Сегедія (а по-факту - екс-депутата Закарпатської облради Віктора Трикура), відомого громадськості торішньою спробою протиснути в незаконний спосіб екологічно-небезпечне будівництво міні-ГЕС із "тітушками" на Хустщині та фальсифікаціями на Тячівщині", - пояснює В.Грегор.
Оцінку виконало ТОВ "Наукове підприємство "Експертний центр". Отже, фахову дискусію розпочато, письмові зауваження до звіту багатьох науковців вже надіслано у Міністерство екології та природних ресурсів, як того вимагає Закон, зокрема від громадських природоохоронних організацій «Екосфера» та «Комітет екологічного порятунку України». 4 жовтня має відбутися дискусія вживу і якщо всі зауваження будуть враховані, то питання щодо цього гідробудівництва мають остаточно відпасти самі по собі через їх очевидну недоцільність та екологічну небезпечність.
Громадськість сподівається, що на громадських слуханнях буде присутнім і виконавець ОВД, бо питань та зауважень накопичилось дуже багато. Оцінка впливу на довкілля виконана на низькому кваліфікаційному рівні, що відмічено не тільки екологами, але й науковцями-технарями – спеціалістами з будівництва гідроспоруд. Що ж, в будь-якому разі, це будуть перші публічні фахові дискусії з приводу звіту ОВД на Закарпатті. Тож фахівці, екологи та громадськість сподіваються побачити дію нового екологічного закону на практиці, наголошує правозхисник.
До слова, Держрибагентство виступає також проти будівництва міні-ГЕС на Закарпатті, зокрема на річці Шопурка. Оскільки "у закарпатських річках Боржава, Тересва, Латориця та Шопурка, де інвестори планують будувати каскади міні-гідроелектростанцій, є рідкісні, зникаючі та занесені до Червоної книги України види риб, у тому числі харіус європейський, лосось дунайський, ялець звичайний, ялець-андруга, пічкур-дунайський тощо. Гідробудівництво на ріках – це потужний зовнішній фактор, який кардинально впливає на екологічний стан водотоків та призводить до зникнення умов існування видів, занесених до Червоної книги України".
Закарпатська ОДА в свою чергу публічно пообіцяла громадськості, що якщо Мінекології дасть позитивний висновок щодо будівництва 7 міні-ГЕС на Закарпатті, вона оскаржуватиме його в суді.
https://zakarpattya.net.ua/News/185728-U-Kobyletskii-Poliani-na-Rakhivshchyni-proide-hromadske-obhovorennia-zvitiv-z-OVD-shchodo-2-kh-mini-HES

Немає коментарів:

Дописати коментар